Poskytujeme tie najlepšie služby pre váš trávnik
Bulharská 35, 917 01 Trnava
033 53 40 301
SK UA RU

MachMos_in_gazon

Machy zvyčajne rastú na zatienených stanovištiach, vo vlhkých a chladných podmienkach. Pre svoj rast potrebujú len veľmi málo pôdy. Riedke trávniky sú viac náchylné na tvorbu machu. Príčinou rednutia trávnika môže byť nesprávne hnojenie, zamokrenie, zatienené stanovisko. Mach v trávniku nevyzerá esteticky, konkuruje trávniku, vytvára podmienky pre zaburinenie a trávnik horšie znáša zošľapávanie.

Ochrana :

V prvom rade zabraňovať tvorbe podmienok pre tvorbu a rast a machu. Prevenciou je zvýšenie prístupu vzduchu a svetla, zlepšenie infiltrácie vody do pôdy, upravenie zálievky tak, aby nebol povrch pôdy zamokrený, správne hnojenie trávnika – trávnik je vplyvom správnej výživy schopný konkurovať machu. Vhodné je používať hnojivá s obsahom železa.

Mach je možné z trávnika odstrániť vertikutáciou.

Hnojivá zabraňujúce tvorbe machu v trávniku:

Krikets Mosskiller

Hnojivo s vysokým obsahom železa je určené na potláčanie machu v trávniku počas celého vegetačného obdobia. Dĺžka účinku je 8-10 týždňov. Používa sa celoročne , vysoké železo v špeciálnej formule a síra zabezpečia blokáciu živín pre machovité časti, ktoré odumierajú.

– hnojivo nielenže ničí mach , ale zároveň vďaka prítomnosti dusíka a síry trávnik dlhodobo vyživuje

– po aplikácii výdatne zavlažíme a po dvoch týždňoch odumretý mach vyhrabeme.

Landscaper PRO Moss control

Hnojivo s dlhodobou účinnosťou s postupným uvoľňovaním živín.

Hnojivo obsahuje zvýšený obsah železa, ktoré pôsobí toxicky na rastliny machu. Mach po 2 týždňoch sčernie a uschne. Uschnutý mach vyhrabeme z trávnika. Dusík , obsiahnutý v trávniku zabezpečí výživu pre rastliny na miestach uvoľnených po odstránení machu.

Technológia výroby nie je založená na živicovom obale, ale na rôzne dlhých reťazcoch močoviny, preto aj pôsobenie hnojív je max. 6-8 týždňov. Uvoľňovanie živín je závislé od fyzikálnych vlastností pôdy ako pH, biologická činnosť pôdy…

Účinnosť : 6-8 týždňov

Balenie : 15 kg

Dávkovanie : 20-30 g/m2

Obsah živín :

11 % N

5% P (P2O5)

5 % K (K2O )

8 % Fe

 

SK UA RU